Westen/Heinrich

Luzia Schöffer, 15631614 (aged 51 years)

Name
Luzia /Schöffer/
Given names
Luzia
Surname
Schöffer
Also known as
Luzia /Schoeffer/
Married name
Luzia /Rup/
Birth about 1563 28

Král český
Václav III.
from 1526 to 1564 (aged 1 year)

Note: Syn Václava II, sedmý český král. V letech 1301–1304 byl uherským králem jako Ladislav V. Po smrti otce se snažil udržet unii s Polskem, byl však zavražděn. Skončilo tak více než 400 let vlády Přemyslovců v Čechách.
Král český
Ferdinand I.
from 1526 to 1564 (aged 1 year)

Note: Vnuk císaře Maxmiliána I., manžel Anny Jagellonské. Také římskoněmecký císař a uherský král.
Král český
Maxmilián I./II.
from 1564 to 1576 (aged 13 years)

Note: Syn Ferdinanda I. Také římskoněmecký císař a uherský král.
Roi de France
Henri III
May 30, 1574 (aged 11 years)

MarriageGangel RupView this family
February 11, 1584 (aged 21 years)
Birth of a sonHans Rup
December 6, 1584 (aged 21 years)
Death of a fatherPeter Schöffer
April 7, 1597 (aged 34 years)
English King
Elizabeth I
from November 17, 1558 CE (November 27, 1558) to March 24, 1603 CE (April 3, 1603) (aged 40 years)

Král český
Rudolf II.
from 1576 to 1611 (aged 48 years)

Note: Syn Maxmiliána II. Zároveň král uherský a císař římský. Od r. 1608 vládl jen v Čechách a ve Slezsku. Císař do své smrti v roce 1612.
Roi de France
Henri IV le Grand
August 1, 1589 (aged 26 years)

Histoire du Quercy
Épidémie de peste en Quercy
1593 (aged 30 years)

Marriage of a childHans RupVeronika GrossView this family
February 10, 1613 (aged 50 years)
English King
James I
from March 24, 1603 CE (April 3, 1603) to March 27, 1625 CE (April 6, 1625) (aged 62 years)

Roi de France
Louis XIII le Juste
May 14, 1610 (aged 47 years)

Král český
Matyáš II.
from 1611 to 1619 (aged 56 years)

Note: Syn Maxmiliána II. Reálně vládl do r. 1618. Současně král uherský a císař římský od r. 1612. Jako král uherský Matyáš II.
Death February 22, 1614 (aged 51 years)
Family with parents
father
15351597
Birth: about 1535Eschollbrücken, Pfungstadt, Darmstadt, Kurmainz, Kurrheinischer Reichskreis, Heiliges Römisches Reich deutscher Nation (Sacrum Romanum Imperium Nationis Germanicæ)
Death: April 7, 1597Biblis, Kurfürstentum Kurmainz, Kurrheinischer Reichskreis, Heiliges Römisches Reich deutscher Nation (Sacrum Romanum Imperium Nationis Germanicæ)
herself
15631614
Birth: about 1563 28
Death: February 22, 1614Biblis, Kurfürstentum Kurmainz, Kurrheinischer Reichskreis, Heiliges Römisches Reich deutscher Nation (Sacrum Romanum Imperium Nationis Germanicæ)
Family with Gangel Rup
husband
15601617
Birth: about 1560 25
Death: February 22, 1617Biblis, Kurfürstentum Kurmainz, Kurrheinischer Reichskreis, Heiliges Römisches Reich deutscher Nation (Sacrum Romanum Imperium Nationis Germanicæ)
herself
15631614
Birth: about 1563 28
Death: February 22, 1614Biblis, Kurfürstentum Kurmainz, Kurrheinischer Reichskreis, Heiliges Römisches Reich deutscher Nation (Sacrum Romanum Imperium Nationis Germanicæ)
Marriage
Marriage: February 11, 1584Biblis, Kurfürstentum Kurmainz, Kurrheinischer Reichskreis, Heiliges Römisches Reich deutscher Nation (Sacrum Romanum Imperium Nationis Germanicæ)
10 months
son
1584
Birth: December 6, 1584 24 21Biblis, Kurfürstentum Kurmainz, Kurrheinischer Reichskreis, Heiliges Römisches Reich deutscher Nation (Sacrum Romanum Imperium Nationis Germanicæ)
Death: